wtorek, 13 maja 2014

Dzień Dobry!


Od dzisiaj, tj. od 13 maja rusza nasz blog Ulice i Bronowice. Blog jest częścią projektu "O Grygowej
z Tetmajerem wśród Łabędzi na Akacji", który realizujemy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu
z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Adresatami projektu są dzieci i młodzież z terenu dzielnicy Bronowice, Felin, Kośminek - uczniowie szkół podstawowych, ogólnokształcących oraz podopieczni świetlicy środowiskowej.
Dzięki realizacji projektu uczestnicy poznają swoją dzielnicę (np.historie i anegdoty związane z patronami ulic), uczestniczyć będą w warsztatach zachęcających do kreatywności i samodzielnego poszukiwania informacji i zdobywania wiedzy oraz poznają artystów, przedstawicieli środowiska akademickiego naszego miasta. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą z reżyserami teatralnymi, przewodnikiem turystycznym, historykiem oraz lalkarzem, którzy zaproponują im niecodzienne spojrzenie na edukację.
Mam nadzieję, iż blog ten stanie się dla uczestników projektu miejscem spotkań, wymiany powarsztatowych doświadczeń. Będzie to również przestrzeń do prezentacji naszego projektowego dokumentu, który na bieżąco będzie realizował zaproszony do współpracy z nami filmowiec. Zapraszam serdecznie do współtworzenia tego bloga! Niebawem kolejne projektowe informacje. Do zobaczenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz