piątek, 10 października 2014

Co robisz w sobotę?

Dzisiaj jest ładny dzień, zatem każdą wolną chwilę staram się przeznaczyć na spacery i właśnie będąc w samym środku spacerowania dopadła mnie Zaduma. Zastanówcie się, co się kryje za pytaniem: Co robisz po szkole/pracy? albo O której kończysz lekcje/pracę? Otóż, za każdym z nich kryje się jakieś życzenie. Albo pytają Was rodzice i zwykle życzą sobie jakieś usługi w waszym wykonaniu, np. wyniesienia śmieci, zrobienia zakupów, wyprowadzenia psa. Albo z życzeniem zwracają się koledzy i tu przekrój jest ogromny, od pieniędzy, przez pilnowanie rodzeństwa itp. W każdym razie, zawsze, ale to zawsze za pytaniem: co robisz kiedyś tam? stoi czyjeś życzenie, mówiąc po ludzku ktoś czegoś od Was chce.
I właśnie z tego miejsca chcę was zapytać: Co robicie w sobotę od 10.00?
I jak słusznie się domyślacie, mądrzejsi po lekturze tego posta, czegoś od Was chcę. Otóż, chcę Was zaprosić na godzinę 10.00 na spotkanie z żywą historią, a mówiąc precyzyjniej z dr. Marcinem Baranowskim (Instytut Historii KUL), który opowie Wam o majorze Henryku Dobrzańskim "Hubalu", następnie posłuchacie o tradycjach i zwyczajach Wojska Polskiego. Spotkanie zakończą zajęcia z grupą rekonstrukcyjną, pokazy uzbrojenia i oporządzenia, szkolenia z musztry oraz mini-inscenizacja.
Zatem, od dzisiaj, kiedy ktoś zapyta Was, co robicie w sobotę odpowiecie, że jesteście na osiedlu im. Antoniny Grygowej na spotkaniach z żywą historią.

Pozdrawiam
Basia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz