piątek, 28 listopada 2014

Patroni naszych ulic w walce o Niepodległość

Grudzień zbliża się nieubłaganie, a to znaczy tylko jedno, że nasz projekt zbliża się do końca.
W sobotę, 22 listopada odbyło się podsumowanie warsztatów rekonstrukcji na osiedlu imienia Antoniny Grygowej. Nasi rekonstruktorzy przygotowali cztery scenki rekonstrukcyjne nawiązujące do postaci omawianych podczas warsztatów partonów ulic. Mogliśmy zobaczyć żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku, oddział polskich partyzantów, przedstawicieli wojska ludowego. Największą atrakcją dla publiczności z pewnością była możliwość wspólnych działań z rekonstruktorami.
Z tego miejsca serdecznie dziękuję w imieniu swoim i uczestników projektu z osiedla im. Antoniny Grygowej rekonstruktorom ze Stowarzyszenia Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych "FRONT" oraz Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Wrzesień 39.
Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki oraz obejrzeli wystawę Modelki Hartwiga udostępnioną przez Galerię PROSPERO z Lublina.
Wszystkim, którzy żałują, że nie zdążyli dołączyć do warsztatów powiem, że to nie koniec przygody mieszkańców osiedla z "żywą historią", ponieważ od stycznia spotkania będą kontynuowane, na życzenie dzieci i młodzieży, którzy dalej chcą poznawać historię swojego kraju. Nadarza się świetna okazja, ponieważ jedna z ulic nieopodal osiedla otrzymała nazwę od nazwiska ostatniego partyzanta, Józefa Franczaka, ps. "Lalek", który zginął w 1963 r.
Standardowo zapraszam do galerii zdjęć i filmiku na Youtube.

Pozdrawiam
Basia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz