środa, 5 listopada 2014

Dzień pod znakiem wyzwań

Po raz kolejny spotkaliśmy się w sobotni poranek na ulicy Antoniny Grygowej, gdzie wspólnie z młodymi mieszkańcami osiedla poznawaliśmy historię patrona kolejnej ulicy. Od samego początku spotkanie stało pod znakiem wyzwań:
Po pierwsze: bohaterka spotkania, Lucyna Herc - postać dość dyskusyjna.
Po drugie: wiek odbiorców. Nasz gość, dr Jacek Romanek z lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej niezwykle rzadko mówi do tak młodego audytorium, zatem zainteresowanie uczestników było dla niego wyzwaniem, ale, jak zobaczycie na zdjęciach, podołał wyśmienicie. Podczas wykładu uczestnicy spotkania powtórzyli najważniejsze daty związane z rozpoczęciem działań wojennych na terytorium Polski, poznali sposoby walki Polaków z okupantem sowieckim oraz organizacje i struktury, które temu celowi służyły.
Druga część spotkania, zajęcia w plenerze, również stały pod znakiem wyzwań, sądzę, że bardziej fizycznych, ponieważ bieg z RKM-em łatwy nie jest, nawet jak ma się do pomocy kolegę. Na zakończenie uczestnicy powtórzyli wspólnie z rekonstruktorami najważniejsze informacje o bohaterce spotkania, tj. Lucynie Herc. Jak zwykle zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu ze spotkania:
Film dostępny jest na youtube.com: https://www.youtube.com/watch?v=0cBUcTDyIY8Brak komentarzy:

Prześlij komentarz