poniedziałek, 22 grudnia 2014

Kilka słów na pożegnanie

No i stało się. 18 grudnia zakończyliśmy realizację projektu "O Grygowej z Tetmajerem wśród Łabędzi na Akacji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powiem Wam, że sama nie wiem , kiedy te pół roku zleciało.
Zatem, jak na podsumowanie przystało, pora na małą dawkę cyferek, które zobrazują Wam co, dla kogo i jak długo w ramach projektu robiliśmy.
W projekcie udział wzięło 96 osób. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie, uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie. Te dwie grupy uczestniczyły w warsztatach teatralnych (grupa z SP Nr 31 dodatkowo brała udział w warsztatach tworzenia scenografii). Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie uczestniczyli w grze miejskiej. Ostatnia grupa, czyli dzieci i młodzież z osiedla im. Antoniny Grygowej spotykali się na warsztatach z grupą rekonstrukcyjną. Łącznie w ramach projektu zrealizowano 115 godzin warsztatów. Na naszego bloga w tym czasie zajrzało około 1000 osób, zaś filmiki z realizacji w serwisie youtube obejrzało ponad 700 widzów.
W ramach podsumowania projektu odbyło się pięć prezentacji, w każdej z instytucji partnerskich oraz w DDK "Bronowice", zorganizowano wystawę "Modelki Hartwiga", powstała jedna mapa dzielnicy Bronowice oraz gra planszowa nawiązująca do tematyki projektu.
Mimo, że projekt formalnie dobiegł do końca pewne jego aspekty będą kontynuowane. Dzieci i młodzież z osiedla im. Antoniny Grygowej chcą kontynuować spotkania z grupą rekonstrukcyjną, aby dalej poznawać nie tylko patronów ulic (w listopadzie w pobliżu osiedla została odsłonięta tablica nadająca jednej z ulic imię Józefa Franczaka, ps. Lalek, są również ulice wilcza i wyzwolenia zawiązane z historią niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku). Drugą grupą, która zamierza kontynuować to, co rozpoczęli podczas projektu są uczniowie VIII LO, którzy spektakl "Pod parasolem humoru" zamierzają zaprezentować szerszej publiczności podczas lubelskiego młodzieżowego przeglądu teatralnego "Scena Młodych".
Na zakończenie garść wspomnień w galerii
Warsztaty na osiedlu im. Antoniny Grygowej

Warsztaty z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich:
Warsztaty w VIII Liceum Ogólnokształcącym:

Relacja z gry miejskiej na Felinie:
https://www.youtube.com/watch?v=e8Za7XWZv58

Ściskam Was bardzo mocno na zakończenie
Pozdrawiam
Basia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz