czwartek, 18 grudnia 2014

Tourne na zakończenie

Nie wiem, czy znacie taką starą harcerską piosenkę "...ogniska już dogasa blask, braterski splećmy krąg w wieczornej ciszy w świetle gwiazd uścisk rąk(...), przy innym ogniu w inną noc, do zobaczenia znów". Zatem możecie się domyślać, że powoli zbliżamy się do końca naszych działań. Za nami już dwa podsumowania, dzisiaj kolejne, jutro natomiast wielki finał w naszym domu kultury.
Jako pierwszą odwiedziliśmy Szkołę Podstawową Nr 52 im. Marii Konopnickiej na lubelskim Felinie. Nie wiem, czy pamiętacie, uczniowie klas szóstych uczestniczyli w grze miejskiej dotyczącej patronów ulic na osiedlu Jagiellońskim (filmik: https://www.youtube.com/watch?v=e8Za7XWZv58).
10 grudnia odbyły się dwie premiery spektakli, które powstawały podczas warsztatów. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich ze spektaklem "Ptasie Radio", który nawiązuje do "ptasich" i "drzewnych" ulic Bronowic.
Następnie klasa III D VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej wystąpiła ze spektaklem "Pod parasolem humoru", który wykorzystuje teksty Juliana Ursyna Niemcewicza, Kazimierza Przerwy Tetmajera i Ignacego Krasickiego. Pisarze ci są patronami ulic w dzielnicy Kośminek. Ostatnim punktem programu był reportaż, który powstawał przez cały czas trwania warsztatów. Była to taka mała sentymentalna podróż, która na twarzach widowni i aktorów wywołała sporo uśmiechu.
12 grudnia gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 31 im. Lotników Polskich, 15 grudnia to wizyta w LO Nr 8, a 17 grudnia w Centrum Aktywności Środowiskowej przy ulicy Grygowej. Jak zapewne się domyślacie widownia zobaczyła dwa spektakle i reportaż. Za każdym razem odbiór był pozytywny, jednak, każda publiczność jest inna i niepowtarzalna, więc za każdym razem inny fragment rozśmieszał, za każdym razem aktorzy grali inaczej. Wiadomo, podczas premiery trema największa, a każde kolejne "granie" idzie coraz lepiej.
Dzisiaj zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć nasze spektakle i reportaż do Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice" o godzinie 17.00.
Poniżej niewielki fragment tego co działo się dotychczasPozdrawiam
Basia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz